آموزش تغییر Favicon در انجمن ساز ویبولتین – Vbulletin


Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/techtyir/public_html/wp-content/plugins/crayon-syntax-highlighter/crayon_formatter.class.php on line 118

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/techtyir/public_html/wp-content/plugins/crayon-syntax-highlighter/crayon_formatter.class.php on line 119

تغییر favicon یک از اولین اقداماتی است که بعد از تاسیس یک صفحه وب انجام می دهند.در ادامه با آموزش تغییر favicon در انجمن ساز ویبولتین همراهتان هستیم…

Favicon چیست؟

اگر بخواهیم به صورت ساده پاسخ بدهیم همان آیکون بسیار کوچک که در کنار آدرس بار مرورگر وجود دارد Favicon نام دارد.معمولا از لوگوی سایت ، نماد خاصی مرتبط به موضوع و محوریت سایت تشکیل می شود.

به نقل از ویکی پدیا:

Favicon.ico (کوتاه‌شدهٔ favorites icon) یک آیکون بسیار کوچک (۱۶در۱۶ یا ۳۲در۳۲ یا ۶۴در۶۴ پیکسل) تخصیص داده شده به صفحات و وب گاه‌های اینترنتی است. مرورگر هنگام نمایش آن صفحه و یا وب گاه، فاوآیکن مربوط به آن را نیز در کنار نشانی اش در مستطیل آدرس نمایش می‌دهد. فاویکون در محل نمایش Bookmarkها نیز در کنار نام صفحه نشان داده می‌شود.

آموزش تغییر Favicon در انجمن ساز ویبولتین :

جهت تغییر آن باید به دنبال فایلی به نام Favicon.ico بگردید (معمولا این فایل در روت انجمن شما قرار دارد) و با آیکون دلخواه خودتان آنرا جایگزین کنید.

روت (Root) انجمن همان جایی است که انجمنتان را در آن نصب کردید و فایل هایی مانند Index.php در آن قرار دارد.

روش ساخت Favicon دلخواه:

سایت های زیادی برای ساخت Favicon وجود دارند که میتوانید با سرچ کردن Online Favicon generator در گوگل به راحتی لیستی از آنها را ببینید.

در اینجا ما یک سایت خیلی معروف که هم میتوانید Favicon مورد نظر خودتان را بسازید و هم از نمونه های آماده آن استفاده کنید را به شما پیشنهاد می دهیم که میتوانید از طریق لینک زیر به آن مراجعه کنید:

favicon.ico Generator

همچنین میتوانید از طریق بخش تصاویر گوگل با کمی جستجو به صورت پیشرفته با تعیین سایز تصویر به Favicon ها مختلف دسترسی داشته باشید و یا حتی با داشتن اندکی دانش فتوشاپ به طراحی آیکون مورد نظر خود دست یابید.

آموزش تغییر فاوآیکون (favicon) در ویبولتین ۵ :

از قسمت استایل ها و قالب ها : جست و جو در قالب ها >> جست و جو فقط عنوان : بله
کلمه preheader را سرچ کنید.

کد زیر را بیابید:

در مقابل href به جای {vb:stylevar favicon} آدرس عکس/آیکون مورد نظرتان را قرار دهید و ذخیره کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *