پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام و ساخت گروه محلی

پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام با آخرین آپدیت این پیام رسان میسر شده که اکنون آموزش کار با آن و ساخت گروه محلی را در ادامه این آموزش ارائه کردیم…

بات های کاربردی تلگرام یکی از علل اصلی رشد سریع این پیام رسان در کنار امنیت و سایر گزینه های قابل قبول آن بود. چندی پیش پیام رسان وی چت شهرت زیادی در ایران پیدا کرده بود زیرا از طریق آن میتوانستیم افراد نزدیک به محلی که حضور داریم را پیدا کنیم. هم اکنون تلگرام نیز در آخرین نسخه، این قابلیت را فراهم ساخته که میتواند نظر مخاطبان را به خود جلب کند، اما بدون مقدمه طولانی زودتر به اصل مطلب بپردازیم.

روش پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام (بدون نیاز به داشتن شماره یا آی دی)

توجه: قبل از ادامه خواندن این مقاله مطمئن شوید آخرین نسخه تلگرام نصب میباشد!

برای پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به منو تلگرام بروید.
  • گزینه مخاطبین (Contacts) را انتخاب کنید.
  • سپس Add People Nearby را انتخاب کنید.
  • برای اینکه بتواند مکان شما را روی نقشه پیدا کند باید دسترسی به موقعیت مکانی را به تلگرام بدهید پس اگر پیامی مشاهده کردید گزینه اجازه دسترسی (Allow Access) را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که اگر قبلا موقعیت مکانی خودتان را در چت برای کسی فرستادید دیگر پیامی برای اجازه دسترسی نخواهید دید.
  • اکنون زیر گزینه People Nearby اگر شخصی در نزدیکی شما باشد را خواهد یافت یا در غیر اینصورت عبارت Looking for user around you… را خواهید دید.

توجه کنید که برای یافتن افراد نزدیک همزمان که شما در صفحه بالا هستید باید شخص دیگری نیز در همان صفحه باشد تا بتوانید او را پیدا کنید، در غیر این صورت نه شما برای کسی نمایش داده می‌شود و نه دیگران.

 

ساخت گروه محلی (گروه بر اساس موقعیت مکانی)

شاید بپرسید گزینه Groups Nearby چیست؟

تمامی گروه هایی که بر اساس مکان شما (Location) تاسیس شده اند و در نزدیکی شما قرار دارند را با توجه به فاصله آنها به شما نمایش می‌دهد. اما اگر خودتان هم بخواهید گروهی بزنید که در این قسمت برای سایر اطرافیان نزدیک به شما نمایش داده شود میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • لمس گزینه Create a Local Group
  • در صفحه پیش رو گزینه Start Group را انتخاب کنید
  • نامی برای گروه خود انتخاب کنید و در صورتی که عکسی برای این گروه آماده کرده اید آنرا نیز آپلود کنید در غیر اینصورت در آینده امکان تغییر عکس گروه مثل گروه های عادی وجود دارد.
  • توسط گزینه Location هم میتوانید کمی موقعیت مکانی را تغییر دهید و موقعیت دقیقتری برای آن انتخاب کنید.
  • گروه شما در موقعیت مکانی شما ساخته شده، زین پس هرکس به صفحه Add people Nearby وارد شود و در نزدیکی محدوده شما باشد، گروه شما را نیز می‌‎بیند.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *