کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام (بسته اینترنت گوشی یا همان دیتا)

با یکی دیگر از ترفند های شبکه اجتماعی پرطرفدار اینستاگرام در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. در این نوشته به آموزش کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام پرداخته ایم.

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی شلوغ و پرطرفدار است ولی نارضایتی اغلب کاربران این شبکه مصرف بیش از حد اینترنت است و همین باعث شده تا کاربران به دنبال روش های متعددی برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام و نگه داشتن حجم اینترنت خود باشند. تا به امروز برای رفع این مشکل روش های متعددی پیش پای کاربران گذاشته شده است از جمله نرم افزار هایی مانند Greenify، متوقف کردن برنامه در پس زمینه و این دسته راهکار ها بوده.

شهر تکنولوژی تصمیم دارد تا در این آموزش بدون استفاده از نرم افزار جانبی و با استفاده از تنظیمات موجود در خود برنامه، روشی برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام را پیش پای شما عزیزان بگذاریم.

 

توجه: دقت کنید که این روش فقط زمانی که در حال استفاده از اینترنت گوشی (Mobile Networks) هستید به کارتان خواهد آمد. شاید در آینده برای اتصال به وای فای نیز چاره ای بیاندیشند ولی فعلا اینگونه نیست.

 

آموزش کاهش مصرف اینترنت گوشی در اینستاگرام:

وارد نرم افزار اینستاگرام شوید.

مطابق عکس زیر، گزینه سه نقطه واقع در بالا سمت راست برنامه را لمس کنید.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام 1

اکنون در بخش تنظیمات هستید. حالا زیر قسمت Setting وارد گزینه Cellular Data Use شوید.

  • کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام 2شاهد دو گزینه در این قسمت خواهید بود:

گزینه اول (Default): این گزینه حالت پیشفرض است که تنظیمات آن توسط توسعه دهندگان برنامه انتخاب شده.

گزینه دوم (Use Less Data): با انتخاب این گزینه میزان حجم مصرفی شما به طرز چشم گیری کاهش می‌یابد، پس با لمس این گزینه تنظیمات خود را به این حالت در بیاورید.

 

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام 1

اعمال تنظیمات فوق از بارگذاری عکس ها و ویدیو ها در این شبکه اجتماعی قبل از باز کردن برنامه جلوگیری می کند و فقط در هنگامی که وارد برنامه می شوید پست های جدید بارگذاری می شوند. همچنین همانطور که در عکس بالا می بینید در زیر گزینه Use Less Data به صورت توضیحات نوشته شده است که ممکن است با انتخاب این گزینه برای لود شدن هر پست در برنامه زمان بیشتری نیاز باشد. ناگفته نماند که استفاده از اینترنت پر سرعت چیزی از جذابیت کار با این شبکه نمی کاهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *