تفاوت نسخه های بازی های کرک شده قرار گرفته در سایت های دانلود

تفاوت نسخه های بازی های کرک شده قرار گرفته در سایت های دانلود چیست؟ در ادامه این نوشته شهر تکنولوژی به این پرسش پاسخ خواهد داد…

Full Unlocked – Reloaded – Skidrow – Black Box – Gold Edition – Limited Edition
 Cd Key – Prophet – Plus – Repack – Codex – Fitgirl – ۳DM – Demo – DLC -CPY – CorePack
HI2U – PLAZA – PROPHET – RAZOR1911 – DARKSIDERS – TiNYiSO –
POSTMORTEM – BAT – ALIAS – FLT – UNLEASHED – DOGE – SIMPLEX – ELAMIGOS – ALI213 – GOG – DEVO

سوالات زیر ممکن است ذهن شما را نیز در هنگام دانلود یک بازی از اینترنت مشغول کرده باشد:

 

  • کدام نسخه بازی بهتر است؟
  • اگر برای یک بازی چند نسخه وجود داشت، کدام را دانلود کنیم؟
  • کرک کدام نسخه بهتر است؟
  • آیا همه آنها کرک شده اند؟

 

چه کسانی در پشت این اسم ها وجود دارند و چرا به صورت رایگان این بازی ها را در اختیار ما قرار می دهند؟

به گروه هایی که بازی را کرک می کنند Warez Group گفته می شود. تخصص این افراد در شکستن قفل بازی ها است که خود باعث آزار شرکت های بازی سازی شده است.

هدف افراد از کرک کردن بازیها افزایش شهرت آنها در میان سایر هکر ها است. هر گروه یا فردی که بتواند تعداد بیشتری بازی را کرک کنند و بازی های بهتری را کرک کنند مشهورتر و محبوبیت آن بیشتر خواهد بود.

تعداد افراد زیادی در این زمینه ها فعالیت داشتند که بسیاری از آنها این کار را پس از گذشت ۱ الی ۲ ماه کنار گذاشتند ولی برخی دیگر سالهاست که در همین زمنیه فعالند.

 

 

به صورت کلی بازی های ارائه شده اینگونه دسته بندی می شوند:

نسخه ی DEMO :

نسخه محدودی از بازی است که سازنده آنرا به صورت رایگان و برای تست در اختیار کاربران قرار می دهد تا در صورتی که از بازی رضایت داشتند آنرا خریداری کنند.

 

نسخه Full Unlocked :

این نسخه از بازی ها کامل هستند اما کرک نشده اند. Full Unlocked ورژنی دیجیتالی از بازی است برای کسانی که بازی را خریداری کرده اند. این نسخه نیاز به خریدن CD KEY دارد.

همچنین در صورت آفلاین بودن میتوان با خرید یک CD KEY به صورت اشتراکی و چند نفره به بازی کردن پرداخت.

لازم به ذکر است که گاها برخی کرک ها به صورت جداگانه برای تبدیل این نسخه ها به نسخه کرکی نیز منتشر می شوند که این مورد ۱۰۰ درصدی و به صورت قطعی نیست.

 

نسخه ی کامل بازی ها:

و اما برخی گروه ها بازی را به صورت کامل در اختیار شما قرار می دهند. باید توجه کرد که بازی های کرک شده ، ۹۹ درصد اوقات در بخش آنلاین قابل انجام نیستند چون باید توسط نسخه اصلی به سرور ها متصل شد. همچنین کمتر پیش می آید که دو یا چند گروه یک بازی را کرک کنند ولی اگر این اتفاق رخ بدهد، تفاوت خاصی با هم ندارند. معروف ترین این گروه ها را در زیر میبینید :

گروه های کرک نسخه های کامل و فشرده بازی ها

CPY (CONSPIR4CY هم متعلق به این گروه است) : در سال ۱۹۹۹ در ایتالیا این گروه تشکیل شده. این گروه بازی های بزرگی چون Tomb Raider , Inside و DOOM را در سال ۲۰۱۶ کرک کرد و در حال حاضر مرگبار ترین گروه برای قفل DENUVO می باشد. این قفل که به قفل ضد هک معروف است و بازی های بزرگ را پشتیبانی می کند نیز نتوانسته جلوی CPY را بگیرد.

از جدید ترین بازی های کرک شده ی این گروه می توان به Just Cause 3 , Mass Effect Andromeda , Resident Evil 7 و خیلی بازی های Devuno ی دیگر اشاره کرد.

 

SKIDROW :از شناخته ترین گروه هایی است که در این زمینه فعالیت دارد. این گروه در سال ۱۹۹۰ در پلتفرم AMIGA شروع فعالیتشان را آغاز کردند. اولین گروهی که توانست قفل Denuvo را بشکند هم همین گروه بود.

 

۳DM : یکی از گروه های بزرگ و فعال که هکر های آن چینی هستند و رئیس این گروه دختری با نام Bird Sister است.

 

CODEX : گاها به نام CDX نیز خوانده میشود که ۲۰۱۴ تاسیس شده است. این گروه بیشتر در زمینه ی بازی های STEAM و UBISOFT فعال هست. اکنون این گروه از فعالترین ها در انتشار بازی های کرک شده به فرمت ISO هست.

 

RELOADED : به RLD نیز معروف است و در سال ۲۰۰۴ تشکیل شده است. این گروه توانسته قفل های قدرتمندی مثل SecuROM 8, Battle.NET و Arxan Anti-Tamper را در هم بشکند.

 

PROPHET : زیر مجموعه ای از RELOADED که به بازی های چند زبانه اش مشهور است و بخاطر اینکه همراه آخرین DLC های بازی منتشر می شود محبوبیت خاص خود را دارد. تعداد زبان های این گروه به صورت Multi7 (۷ زبانه) است.

 

نسخه های فشرده ی بازی ها :

از این نسخه ها با نام REPACK یاد میکنند ، بازی های کامل کرک شده دیگر هکر ها را به نسخه های کم حجم تر تبدیل می کنند. این امر با نرم افزار های قدرت مند فشرده سازی انجام می گیرد. گاها برای کمتر شدن حجم بازی بعضی بخش ها مثل تیتراژ پایانی، بخش آنلاین غیر قابل دسترس یا پشتیبانی از گرافیک ۴K از بازی حذف می شود که در صورت معروف بودن بازی، این فایل ها هم به صورت جداگانه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.نکته ی دیگر این است که نصب اینگونه نسخه ها معمولا کمی طولانی تر است زیرا فایل ها از حالت فشرده باید در بیایند. از معروف ترین این گروه ها می توان به گروه های زیر اشاره کرد :

 

FITGIRL : در حال حاضر پر کار ترین در این زمینه است. بازی های FITGIRL دارای نصبی فوق العاده آسان اند و حتی احتیاج به کپی کردن کرک هم ندارند.

 

COREPACK : این گروه نیز مانند FITGIRL در همین زمینه فعال است.

 

BLACKBOX : نسخه های Blackbox هم بدون کرک و با نصب آسان اند. ولی ممکن است حذفیات بیشتر مثل زبان های اضافی و … هم از بازی حذف شوند.

 

نسخه های خاص بازی :

Gold Edition و Limited Edition : به ورژن هایی خاص از بازی اتلاق می شود که برای خریداران خاصی در نظر گرفته شده است و می تواند شامل پوسته های اضافه(Skin) ، اسلحه های خاص ، مراحل یا امکانات جانبی و … باشد. در هر حال اینگونه نسخه ها برای فروش بیشتر بازی معمولا ارائه می شوند. اگر زمانی بین نسخه عادی کرک شده ، یا Gold Edition یا Limited Edition خواستید انتخاب کنید ترجیحا این نوع نسخه های خاص میتواند گزینه بهتری باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *