امن کردن wp-config.php توسط htaccess


Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/techtyir/public_html/wp-content/plugins/crayon-syntax-highlighter/crayon_formatter.class.php on line 118

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/techtyir/public_html/wp-content/plugins/crayon-syntax-highlighter/crayon_formatter.class.php on line 119

امن کردن wp-config.php توسط htaccess

شهر تکنولوژی اینبار با امن کردن wp-config.php توسط  htaccess شما وبمستران وردپرسی عزیز را همراهی میکند ، پس با ادامه نوشته همراه ما باشید…

به عنوان یک وردپرس کار باید بدانید که wp-config.php یکی از مهم ترین فایل های این سیستم میباشد که شامل اطلاعات پایگاه داده و جداول آن است.

حفظ امنیت این فایل در امنیت سایت وردپرسی نیز تاثیر دارد ، بنابراین مدیر سایت موظف است از این فایل محافظت کند.

دسترسی یک هکر به این فایل منجر به دسترسی به یوزرنیم و پسورد پایگاه داده (Database) سایت میشود که خود خسارتی بیشتر از یک دیفیس ساده را بجا خواهد گذاشت.

یکی از بهترین روش های جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز از این فایل ، ویرایش فایل .htaccess است.

.htaccess یک فایل متنی است که با کدنویسی در آن میتوانید کار های زیادی انجام دهید که برای مثال امن کردن فایل خاصی مثله wp-config.php نیز یکی از آن دسته کارهایی است که توسط ویرایش این فایل قابل انجام است ، فقط مطمئن شوید که جلوی دسترسی کاربران به سایت را نخواهید گرفت !

در ادامه با امن کردن wp-config.php توسط htaccess همراه ما باشید :

به کنترل پنل هاست خود مراجعه کنید و وارد بخش مربوط به مدیریت فایل ها شوید ، قابل ذکر است که فایل .htaccess به صورت مخفی است ، بنابراین گزینه نمایش فایل های مخفی را فعال کنید و  فایل را با ویرایشگر باز کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید:

توجه کنید که این کد بالا باید در فایل .htaccess موجود در ریشه سایت (Root) جایی که فایل wp-config.php وجود دارد وارد شود .

پس از ذخیره سازی جلوی دسترسی های غیر مجاز به این فایل مهم گرفته خواهد شد .

اکنون امنیت وبسایت خود را یک قدم جلوتر برده اید ، اما امنیت هیچوقت صد درصدی نبوده ، پس آموزش های امنیتی دیگر را نیز مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *