آموزش جامع HTML (قسمت ۴:عناصر)

HTML learning

در چهارمین قسمت از آموزش جامع HTML سعی شده تا با زبانی ساده در مورد عناصر در اچ تی ام ال شما را در یادگیری این زبان یاری کنیم…پرونده های HTML بوسیله عناصر HTML تعریف می شوند.

*تگ شروع گاهی تگ آغازین و تگ پایان گاهی تگ خاتمه نیز خوانده می شود.


ساختار عناصر html

• یک عنصر html با تگ شروع باز شده و با تگ پایان بسته می شود.
• هر چیزی بین تگ های شروع و پایان را محتوای یک عنصر html گوییم.
• برخی عناصر html هیچ محتوایی ندارند.
• عناصر بدون محتوا در تگ شروع بسته می شوند.
• اکثر عناصر html می توانند خواصی داشته باشند.
در درس بعدی خواص تگ های html را فرا میگیرید،بنابراین شکیبا باشید.


عناصر تو در تو

اکثر عناصر html می توانند تو در تو باشند(می توانند با سایر عناصر مشترک شوند). پرونده های html از عناصر تو در توی html تشکیل شده اند.

مثالی از یک پرونده html:

مثال بالا از ۳ عنصر html تشکیل شده است.
توضیحات مثال

عنصر <p>

عنصر <p> یک پارگراف را در پرونده html تعریف می کند. این عنصر به دلیل داشتن محتوا، تگ شروع و تگ پایان دارد. محتوای این عنصر This is my first paragraph. می باشد.

عنصر <body>

این عنصر ، عناصر قابل نمایش به کاربر و اصطلاحا بدن پرونده html را تعریف می کند.به دلیل داشتن محتوا ، تگ های شروع و پایان دارد.محتوای این عنصر ، عناصر دیگری (مانند عناصر p و a) می باشد.

عنصر <html>

این عنصر کل پرونده html را تعریف می کند و به خاطر داشتن محتوا ، تگ های شروع و پایان دارد.همچنین محتوای آن، خود عنصر دیگری (body) می باشد.

تگ پایان را فراموش نکنید!!!

برخی تگ های html ممکن است با وجود ننوشتن تگ پایان به درستی نمایش داده شوند . به طور مثال :

 

دستورات بالا در اکثر مرورگر ها به درستی کار می کنند ، چون درمثال بالا درج تگ بستن به صورت دلخواه در نظر گرفته شده است. اما همیشه اینطور نیست.فراموشی درج تگ بستن برای بسیاری از عناصر html ممکن است خطاهای غیر منتظره ای را ایجاد کند.

عنصر خالی html چیست ؟

در html عناصری را که هیچ محتوایی ندارند را عناصر خالی می گوییم.به طور مثال تگ <br> که خط را اصطلاحا شکسته و به خط بعدی می رود(مثل وظیفه کلید enter در تایپ کردن) ، یک عنصر خالی html بوده و به صورت <br> نوشته میشود.

همیشه نام تگ ها را با حروف کوچک انگلیسی بنویسید نام تگ های html به حروف بزرگ و کوچک انگلیسی حساس نیستند و بسیاری از وبسایت ها نام تگ های خود را با حروف بزرگ انگلیسی می نویسند ، اما استفاده از حروف کوچک در نام تگها درhtml توسط کنسرسیوم جهانی وب توصیه شده است.

 

بقیه آموزش ها را میتوانید در لینک زیر دنبال کنید :

آموزش جامع کدنویسی به زبان HTML

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *