شهر تکنولوژی

Bypass چیست؟

بایپس چیست؟

لازمه شروع هر کاری دانستن تعاربف اولیه آن مبحث است.تعریف bypass نیز از جمله تعاریفی است که بهتر است یک هکر مبتدی قبل از شروع کار با مباحث مختلف بداند…به همین دلیل در ادامه نوشته به سوال ” Bypass چیست؟ ” پاسخ داده ایم…

هکران راه های مختلفی را برای نفوذ به اطلاعات بکار میبرند برای مثال میتوان به XSS یا SQLI و روش های دیگر اشاره کرد… گاهی روش های نفوذ توسط خود هکر با ترکیب اطلاعات و سطح دانایی طراحی میشوند.هدف نهایی دستیابی و نفوذ به اطلاعات میباشد بنابراین روش کار مهم نیست…

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ما هیچوقت نمیتوانیم تضمین کنیم که ۱۰۰ درصد تمامی راه های نفوذ بسته است و امنیت کامل میباشد اما تا جایی که ممکن است راه های نفوذ را باید بسته نگه داشت.حال اگر برنامه نویسی تمامی راه های نفوذ را ببند بازم هم میتوان گفت امکان هک شدن نیست ؟ در پاسخ باید بگوییم خیر.زیرا در بالاتر اشاره کردم که امنیت هیچگاه ۱۰۰ درصد تضمین نمیشود و همچنین از طرفی هکر ها هر روز به دنبال ابداع کردن روش های جدید برای رد شدن از امنیت و رسیدن به اهداف خود هستند،یکی از روش هایی که بکار میگیرند همان Bypass میباشد.

– Bypass چیست؟

اکنون تصور کنید تمامی راه های جلوگیری از هک شدن توسط SQLI یا XSS را انجام داده اید و مانع هایی بر سر راه هکر ها قرار داده اید.هکر های برای اینکه به هر روشی بتوانند نفوذ کنند،موانع شمارا از سر راه خود برمیدارند و از طریق SQLI یا XSS شما را هک میکنند.به این عمل که به زبان عامیانه میتوان “دور زدن موانع امنیتی” نامید، Bypass میگویند.
به صورت کلی Bypass به روش هایی گفته می شود که هکر محدودیت ها و موانع امنیتی را از سر راه خود برداشته و به تارگت (هدف) مورد نظر خود،حمله میکند!

در این مقاله سعی شد به زبان ساده به سوال ” Bypass چیست؟ ” پاسخ داده شود.

امیدوارم نوشته مفید واقع شده باشد…

موفق باشید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “Bypass چیست؟

بسیار ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *